Yoga4Yogi

Náš příběh je velmi jednoduchý. Jednoho krásného dne jsem se rozhodla, že založím vzdělávací středisko pro instruktory jógy. Co mě k tomu vedlo? Vyprávím takovou směšnou historku, jak můj přítel - cizinec, chtěl jít na kurz a právě protože neumí česky, tak se obával, že nenapíše test . A tak jsem šla a založila si vzdělávací středisko pro instruktory jógy. :) A korunu tomu nasadil, protože nakonec na kurz nenastoupil. Neříkám, že je tento příběh zcela smyšlený..., ale.... Již dlouhá léta studuji východní filosofie a sžila jsem se s jejich hlavními myšlenkami ... vidím v nich naději pro lidstvo... filosofie jsou protkány principy vycházejícími z pokory... soucitu, lásky, disciplíny a kázně, ohleduplnosti.... Prostřednictvím našeho vzdělávacího střediska mohu tyto principy šířit dál mezi ostatní živé bytosti. A věřím, že moje práce bude ku prospěchu celé společnosti.

Naše škola je zaměřená především na praxi. Zároveň také vyučujeme povinné předměty dané MŠMT a také seznamujeme naše studenty s filosofií a historií jógy.

Další velmi důležitý aspekt při mém rozhodování založit školu jógy byla moje láska k pohybu, ke sportu. Jóga sice není sport. Patrně proto, že v józe bychom neměli s nikým soupeřit, ale měli bychom se soustřeďovat především sami na sebe a užívat si praktikování jógy. Jóga je cesta k harmonii těla, duše a mysli a takovou harmonii potřebujeme v tomto chaotickém zrychleném světě úplně všichni.

Touto cestou děkuji mým učitelům jógy za mnoho informací, které mi poskytli. Jmenovitě Václavu Krejčíkovi, Katarině Mikulandové, Doronu Hanochovi, Godfrey Deverouxe, Jiřímu Čumpelíkovi a Ladislavu Pokornému. Zároveň bych chtěla poděkovat mým učitelům za to, že mohu na tento web dát informace, které bych bez nich neměla. Vše v mých skriptech, webových stránkách, to co vysvětluji žákům při lekcích... všechno to jsem přebrala právě od svých učitelů. Mohla jsem navázat na jejich výklad a sama studovat na svém těle a tělech svých žáků účinky jednotlivých ásán či celých sestav. Získala jsem a získávám další poznatky a poučení z vlastní praxe. Moc děkuji, že jsem měla příležitost studovat jógu právě u Vás.

Také bych chtěla prostřednictvím našich webovek poděkovat našemu spolupracovníkovi Ondrovi Raifovi za úžasné obrázky, které věnoval našemu středisku. Moc děkujeme, jsou báječné.

Přeji Vám mnoho hezkých zážitků s jógou

Blanka Janíčková

poznejte náš tým