Yoga4Yogi

Náš příběh je velmi jednoduchý. Jednoho krásného dne jsem se rozhodla, že založím vzdělávací středisko pro instruktory jógy. Co mě k tomu vedlo? Vyprávím takovou směšnou historku, jak můj přítel - cizinec, chtěl jít na kurz a právě protože neumí česky, tak se obával, že nenapíše test . A tak jsem šla a založila si vzdělávací středisko pro instruktory jógy. :) A korunu tomu nasadil, protože nakonec na kurz nenastoupil. Neříkám, že je tento příběh zcela smyšlený..., ale.... Již dlouhá léta studuji východní filosofie a sžila jsem se s jejich hlavními myšlenkami ... vidím v nich naději pro lidstvo... filosofie jsou protkány principy vycházejícími z pokory... soucitu, lásky, disciplíny a kázně, ohleduplnosti.... Stěžejním pilířem je koncept reinkarnace a zákon Karmy. Prostřednictvím našeho vzdělávacího střediska mohu tyto principy šířit dál mezi ostatní živé bytosti. A věřím, že moje práce bude ku prospěchu celé společnosti.

Naše škola je zaměřená především na praxi. Zároveň také vyučujeme povinné předměty dané MŠMT a také seznamujeme naše studenty s filosofií a historií jógy.

Další velmi důležitý aspekt při mém rozhodování založit školu jógy byla moje láska k pohybu, ke sportu. Jóga sice není sport. Patrně proto, že v józe bychom neměli s nikým soupeřit, ale měli bychom se soustřeďovat především sami na sebe a užívat si praktikování jógy. Jóga je cesta k harmonii těla, duše a mysli a takovou harmonii potřebujeme v tomto chaotickém zrychleném světě úplně všichni.

Touto cestou děkuji mým učitelům za mnoho informací, které mi poskytli. Jmenovitě Václavu Krejčíkovi, Katarině Mikulandové, Doronu Hanochovi, Godfrey Deverouxe, Jiřímu Čumpelíkovi, Ladislavu Pokornému, Pavlovi Strnadovi, Kumaru Santhosovi, Václavu Lepičovskému a mistru Jaroslavu Pechanovi . Zároveň bych chtěla poděkovat mým učitelům za to, že mohu na tento web dát informace, které bych bez nich neměla. Vše v mých skriptech, webových stránkách, to co vysvětluji žákům při lekcích... všechno to jsem přebrala právě od svých učitelů. Mohla jsem navázat na jejich výklad a sama studovat na svém těle, duši, vědomí a také u svých žáků účinky "jógového" filosofického přístupu a také jednotlivých ásán či celých sestav. Získala jsem a získávám další poznatky a poučení z vlastní praxe. Moc děkuji, že jsem měla příležitost studovat jógu právě u Vás.

Také bych chtěla prostřednictvím našich webovek poděkovat našemu spolupracovníkovi Ondrovi Raifovi za úžasné obrázky, které věnoval našemu středisku. Moc děkujeme, jsou báječné.

Zároveň bych chtěla poděkovat všem našim učitelům za úžasný přístup k výuce, děkuji jste obrovským přínosem pro naše žáky.

Přeji Vám mnoho hezkých zážitků s jógou

Blanka Janíčková

poznejte náš tým